پکیج و بسته بندی
شهریور ۱۰, ۱۳۹۶

طراحی وب سایت

وب سایت چیست ؟

یک وب سایت مجموعه ای از صفحات وب است که بر روی یک سرور  (میزبان سایت) قرار می گیرد و افراد در سرتاسر دنیا می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی به اطلاعات موجود در این صفحات که ممکن است شامل متن، تصویر ، فیلم ، صوت و … باشد دسترسی داشته باشند.

آیا ما به وب سایت نیاز داریم ؟

امروزه با رشد دسترسی عموم مردم به اینترنت، داشتن وب سایت برای هر کسب و کاری به یک ضرورت تبدیل شده است.زیرا وب سایت می تواند به عنوان یک ویترین مجازی از محصولات و خدمات شما عمل کند که ۲۴ ساعته در دسترس است.

ویژگی های داشتن وب سایت چیست ؟

صرفه جویی در زمان و هزینه: استخدام یک اپراتور بیست و چهار ساعته که پاسخگوی سئوالات مشتریان باشد بسیار پرهزینه و گاهی غیرممکن است اما یک وب سایت به راحتی به این نیاز پاسخ می دهد.
جذب مشتریان جدید: سایت شما در سرتاسر ایران و جهان قابل مشاهده است و بالطبع می توانید به راحتی کارتان را جهانی کنید.
تبلیغ آسان و کم هزینه: تبلیغات در اینترنت بسیار کم هزینه تر از دیگر روشهای تبلیغاتی است.
افزایش اعتبار کسب و کار شما: داشتن یک وب سایت کامل و جامع به میزان بسیار زیادی به کسب و کار شما اعتبار بخشیده و وجهه مثبتی از شما بر جای می گذارد.
کاتالوگ آنلاین: یک وب سایت می تواند به عنوان کاتالوگ آنلاین محصولات و خدمات شما عمل کند با این ویژگی که بر خلاف کاتالوگ های سنتی محدودیتی از نظر قرار دادن صوت ، فیلم و … نخواهید داشت.

برای داشتن یک وب سایت چه اقداماتی باید انجام داد ؟

اولین قدم انتخاب و ثبت اسم(دامنه) برای سایت شماست. سپس نیاز به فضا یا هاست دارید تا صفحات طراحی شده وب سایت را در آنجا بارگزاری کنید.با اتصال دامنه ثبت شده به هاست و انجام تنظیمات مربوطه ، سایت شما قابل دسترس خواهد بود. در صورت تمایل مشتری، گروه تبلیغاتی همکت کلیه مراحل ثبت دامنه و اجاره فضا روی سرورهای خارجی و یا ایرانی را انجام خواهد داد.

مراحل طراحی سایت توسط گروه حرفه ای همکت :
  1.  ثبت سفارش توسط مشتری
  2. بررسی نیاز مشتری و برآورد هزینه ها (رایگان)
  3. دریافت اطلاعات و منابعی که قرار است در سایت مورد استفاده قرار گیرد از کارفرما
  4. طراحی پوسته اصلی و نمای گرافیکی سایت
  5. برنامه نویسی وب سایت
  6. وارد کردن اطلاعات اولیه
  7. تست و ایرادیابی سایت طراحی شده
  8. آپلود سایت بر روی سرور
  9. ارائه آموزشهای لازم به سفارش دهنده سایت
  10. تحویل نهایی
هزینه ثبت دامنه و هاست و طراحی وب سایت

دامنه نام منحصربه فردی است که برای شناسایی  وب سایت در اینترنت به کاربرده می شود. یکی از مهمترین قسمت های هر وب سایتی هاست و دامنه است (دامنه ویا آدرس آن سایت). در حقیقت به آدرس های سایت دامنه می گویند.برای مثال: akan.co یا ،nic.ir ،google.com یک دامنه است.

دامنه می تواند با پسوندهای مختلف از جمله.ir, net ,com ,org ,…باشد.هریک از این پسوندها در دامنه می تواند بر اساس علایق ، سازمان ، ارگان ویا با توجه به موارد تجاری یا غیرتجاری  مورد نظر شخص انتخاب شود. از پرکاربردترین دامین ها در ایران دامین ir  و  دامنه com است.

برای داشتن یک وب سایت علاوه بر دامنه نیاز به فضایی برای نمایش داده ها و محتویات درون وب سایت این فضا را هاست می نامیم.

تمامی فایل ها،عکس هاو اطلاعات یک وب سایت همچنین ایمیل و پایگاه داده روی هاست آن قرار می گیرد.

هاست به معنای میزبان است یعنی میزبانی سایت شما به عهده شرکتی است که شما انتخاب کرده اید.پس هاست و دامنه به یکدیگر وابسته اند.

مدت زمان طراحی و تحویل یک وب سایت ؟

مدت زمان اجرای یک پروژه به حجم کار بستگی دارد و از یک هفته تا دو ماه متغیر است. این زمان پس از بررسی نیاز مشتری و قبل از عقد قرارداد به اطلاع کارفرما خواهد رسید.

حال اگر تصمیم گرفتین که وب سایت خودتون را طراحی کنید اینجا کلیک کنید

در صورتیکه سئوالی در این رابطه دارید، کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

پاسخ دهید